Warsztaty

1.”Uwolnij swoje emocje” ok. 5 godz 
Cel :
– Poprawa relacji z samym sobą
– Poprawa relacji z ludźmi
– Odkrycie swoich emocji
– Nauka zdrowego wyrażania emocji w różnych sytuacjach życiowych
– Praca z ciałem
– Akceptacja swoich emocji
– Uważność w sytuacjach stresowych

Koszt warsztatu za osobę: 50 zł

2. „Uwolnij swój potencjał” ok. 8 godz

Już dziś zapraszam was serdecznie na warsztaty rozwojowe „Uwolnij swój potencjał”. Na których między innymi będziemy odkrywać przekonania na temat siebie.
Czy wiecie, że to co myślimy o sobie i jak traktujemy siebie znacząco wpływa na jakość naszego życia?
Właśnie to chcę wam pokazać i pomóc w zmianie blokujących opinii na swój temat, aby polepszyć wasze związki, pracę oraz finanse.

Cała moc jest w naszych rękach. Na tych warsztatach poznacie techniki odkrywania i zmiany tego co nie pozwala wam wykorzystać całego swojego potencjału. Będziemy docierać do sedna blokad i skutecznie je usuwać, aby cieszyć się wolnością.

Być może często nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy życiem innych. Czyli posiadamy przekonania, które wcale nie należą do nas. A poprzez to przyciągamy sytuacje, które te przekonania realizują. Z czego wiele z tych sytuacji wcale nam się nie podoba.
Myślę, że czas pożegnać przeszłość, przestać odtwarzać utarte schematy i zacząć spełniać swoje marzenia. Iść swoją własną drogą.
Na warsztatach stosuję techniki, które sprawdziłam na sobie i potwierdzam, że działają. Podaję ich kilka, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na warsztatach „Uwolnij swój potencjał” poznasz:
– czym są przekonania, jak wpływają na nasze życie
– techniki odkrywania przekonań
– techniki pracy z przekonaniami
– medytację uważności
– dowiesz się co blokuje cię przed spełnieniem marzeń
– dowiesz się co zrobić, aby te marzenia zrealizować
– dostaniesz gotowe narzędzia, z którymi będziesz mógł samodzielnie popracować
– uczestnictwo w terapii grupowej z elementami terapii indywidualnej
– docieranie do przyczyn swoich problemów, nie objawów

Zarezerwuj sobie większość dnia, bo to będzie bliskie i bardzo produktywne spotkanie z sobą samym.

Czas trwania: 8 godzin, w tym pół godzinna przerwa obiadowa. Warsztat może się przedłużyć o godzinę, w zależności od ilości osób i otwartości.
Koszt warsztatu za osobę: 150 zł
KONIECZNIE ZABIERZ ZE SOBĄ KOC i może być coś do pisania (zeszyt)

 3. „Mindfulness dla dorosłych i dla dzieci” ok. 2 godz 

Mindfulness – trening uważności dla dzieci od 5 roku życia i rodziców 

Dzieci w dzisiejszym świecie narażone są na wiele z pozoru nieznaczących bodźców takich jak: komputer, telewizor, smartfon, tablet i inne. Korzystanie z tych nowinek technologicznych sprawia, że w ich głowach oraz  ciałach powstaje chaos:

– zamartwiają się jak dorośli

– mają problemy z nazywaniem i wyrażeniem emocji

– kumuluje się w ich ciałach napięcie i często też złość, której nie umieją rozładować      (podobnie jak dorośli, stąd niekontrolowana agresja w sklepach czy na drogach)

– dzieci jak i dorośli stają się nadpobudliwe

– drugim sposobem reakcji jest ucieczka. Uciekamy tam gdzie pojawia się możliwość np. w wirtualny świat komputera, papierosów, alkoholu, narkotyków, czy hazardu.

 

Coraz trudniej w takiej atmosferze jest nawiązać dzieciom i dorosłym głębokie relacje. Niemożliwe z czasem staje się skupienie na jednej rzeczy a dla dzieci jest poznawanie otaczającego je świata oraz nauka. Tak jak my dorośli, dzieci zaczynają pędzić przed siebie bez refleksji i celu, nie wiadomo gdzie, zamiast cieszyć się dzieciństwem i być po prostu szczęśliwe.

Mindfulness „to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej”.

  

Zapraszam na dwu- godzinny warsztat dzieci po 5 roku życia wraz z rodzicami oraz nauczycieli przedszkolnych.

Technika uważności Mindfulness pozwala zaznać uczucia spokoju w codziennej gonitwie. Ćwiczenia przedstawiane na warsztatach są krótkie, bardzo proste i można je robić przy zwykłych codziennych czynnościach, więc nie potrzeba dodatkowo wygospodarowywać na nie czasu. Większość z nich  jest jak pogotowie ratunkowe w chwilach silnych emocji.

Technika którą Państwu chcę przekazać sprawia, że umiemy docenić świat, a zwyczajne staje się niezwyczajnym. To czas dla siebie i rodziny na wspaniałe chwile przeżywania bycia tu i teraz.

 

Mindfulness umożliwia przeżywanie w pełni świadomie życia i podejmowaniu decyzji w jaki sposób chcemy zareagować na każdą sytuacje. Na spotkaniu dowiecie się między innymi o tym, żadna emocja nie jest zła, jedynie reakcja na nią może być krzywdząca.

 Na warsztatach nauczysz się:

– prostych ćwiczeń, pozwalających się zrelaksować

– lepszej koncentracji i więcej cierpliwości

– jak nauczyć siebie i dziecko konstruktywnie wyrażać swoje emocje

– jak poprzez oddech pozwolić sobie i dzieciom łagodniej przeżyć trudne doświadczenie

Zwolnij tempo, pozwól sobie na wytchnienie, przywróć sobie oraz swojemu dziecku spokój i radość życia każdego dnia. Wystarczy uważność na swoje emocje.  

Czas trwania ok. 2 godziny

Koszt warsztatów: 20 zł za osobę, jeśli wynajmuje mnie przedszkole lub szkoła to 200 zł niezależnie od osób 

 

„Szukając alternatywnych metod wyrażania emocji – do tych nam znanych, jak: tupanie, krzyk, darcie gazety, uderzanie rękoma w poduszkę, zarówno przez nas dorosłych jak i przez dzieci spotkałam na swojej drodze aktywnych poszukiwań panią Karinę Sikorską – psychoterapeutkę zespołową.

Wymieniając się doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą wspólnie stwierdziłyśmy, iż świadomość emocjonalnych przeżyć jest początkiem zdrowego funkcjonowania każdego z nas.  Mając tę wiedzę jako nauczycielka oraz terapeutka pedagogiczna postanowiłam zorganizować warsztaty dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym – ponieważ to oni budują podświadomość swoich dzieci  i dać możliwość uświadomienia jak ważną rolę odgrywa oddech w pracy nad emocjami.

Pani Karina zaprezentowała proste ćwiczenia,  których zadaniem jest  pomoc zarówno nam dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom w  nazwaniu emocji i poradzeniu sobie z nimi, ćwiczenia te mają również na celu rozwiać niepokój dziecka i poprawić koncentrację.
Ale we wszystkich działaniach skierowanych na dziecko musimy pamiętać o jednej najważniejszej zasadzie – jeśli chcemy, aby dziecko stało się najlepszą wersją siebie sami musimy również do tego dążyć… Children see – Children do!  – Dzieci widzą, dzieci robią!”

Mgr Anna Olczak – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 141 w Łodzi, terapeutka pedagogiczna

Zapraszam